top of page
Hamburger Hamburger

MAXWELL HAKKINDA

Maxwell, temelleri 2014 de atılmış, altı yıllık bir projedir. Ev yapımı burger konusunda Türkiye‘de sektörün öncülerindendir.

ilk açıldığı günden itibaren hep ileriyi hedeflemiş, yeniliklere ve ilklere imza atmış bir burger markasıdır. Maxwell Burger‘in açılışından önce AR-GE çalışması yapılmış, hedefleri çok önceden belirlenmiş, şube sayısı, büyüme planı, malzeme tedariği, lokasyon belirleme gibi kapsamlı bir çalışma süreci sonrası kurulmuştur.

 

Maxwell Burger, son dönemde şubeleşmeye dönük adımlarla altyapısını güçlendirmiştir.

Geniş menüsü ve çeşitliliğiyle trendleri yakından takip eden, hedef kitlesinin isteklerine en yakın cevabı verebilmek için sürekli araştırma yapan bir geliştirme ekibine sahiptir ve bu inovatif bakış açısını her daim koruyacaktır. 

logo.png
grey.jpg

   MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY

Aklınızda soru işareti kalmasın. Hakkımızda merak ettiğiniz her şey burada!

Ekran Resmi 2020-02-23 22.15.43.png

Ürünlerimizde Trans Yağ* yoktur!

Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği’nin Ek-14 Besin Öğeleri ile İlgili Beyan Tablosu’na göre içeriğindeki toplam yağın 100 gramında 1 gramdan az trans yağ içeren gıdalar “Trans yağ içermeyen” ürünler olarak kabul edilmektedir.

Trans Yağ Asitleri nasıl oluşur?

Trans Yağ Asitleri, trans konfigürasyonunda en az 1 çift bağa sahip doymamış yağ asitleridir. Trans Yağ Asitleri, sıvı yağların katı yağa dönüştürülmesi (hidrojenasyon) sırasında ortaya çıkar.

Trans Yağ Asitleri hangi besinlerde bulunur?

Tam yağlı süt ve süt ürünleri, koyun ve kuzu etleri gibi bazı hayvansal kaynaklı ürünlerde doğal olarak % 3-6 oranında trans yağ asidi bulunabilir. Doğal besinlerde insan sağlığına zarar vermeyecek düzeyde bulunan trans yağ asitleri, hazırlanma prosedürleri nedeniyle işlenmiş ve hazır gıdaların bir çoğunda yüksek miktarda bulunabilir.

Trans Yağ Asitleri neden zararlıdır?

Trans Yağların kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü arttırıp ve iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterolünü düşürerek kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini arttırdığı düşünülmektedir.

Yapılan çalışmalara göre trans yağ asidi tüketimindeki her %2'lik artışın kalp hastalığı riskini %23 oranında arttırdığı belirtilmektedir.

** Amerikan Kalp Vakfı (WHA) resmi sitesinden alınmıştır.

Ekran Resmi 2020-02-24 16.12.27.png

VİZYONUMUZ OLDUKÇA NET ASLINDA

        MARKA KALİTE DEMEKTİR.

1. Doğadan beslenen özel çiftlik danalarından elde edilen 1. sınıf et tedariği

2. Doğal, koruyucu ve katkı maddesi içermeyen burger köftesi kullanımı

3. Evimizde ailemize hazırladığımız yemekler kadar katkısız sunum

4. Lezzetin, kaliteden taviz vermeksizin sürekliliğinin vazgeçilmezliği

5. Müşterilerimizin, Maxwell Burger ailesinin bireyleri olduğu düşüncesiyle müşteri memnuniyetinin her şeyin üzerinde olduğu gerçeği vazgeçilmez prensiplerimizdir.

Gün boyu kullanılan kızartma yağları tekrar kullanılıyormu?
Kesinlikle hayır. Restoranlarımızda kullandığımız kızartma yağları, 6 Haziran 2015 tarihli 29378 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Bitkisel atık yağların kontrolü yönetmeliği esaslarına uygun olarak, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde sadece biyodizel üretiminde kullanılmak üzere geri dönüştürülür.
Ekran Resmi 2020-02-23 16.24.52.png

ALERJİ VE ALERJEN NE DEMEK?

Vücudun normalde zararlı olmayan bazı maddelere karşı aşırı reaksiyon göstermesidir. Vücudu hastalıklara karşı koruyan bağışıklık sistemi bazı insanlarda zararlı olmayan bir takım maddelere karşı aşırı tepki verir. Bu reaksiyonlara “Alerji”, alerjik reaksiyonlara yol açan maddelere de “Alerjen” denir. Türk Gıda Kodeksi Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği’nde yer alan gıda alerjilerine sebep olan maddeler tabloda yatay kolonda belirtilmiştir. Menüde yer alan ürünlerin içerisinde olan alerjenler tabloda “+“ ile ifade edilmiştir. 

Buna karşın mutfaklarımızda alerjenlerin çapraz bulaşmasını önleyici ekstra bir önlem bulunmamaktadır.

Açık mutfaklarda yoğun tempoyla çalışıldığı için tüketicilere alerjen içeren öğelerle çapraz bulaşma riski olduğu bilgisi mutlaka verilmelidir. Konuyla ilgili tüketicilerden gelen farklı sorular olursa Restaurant müdürüne danışabilirsiniz.

alerjen.jpg
bottom of page